Rss

УРОКИ МЕДІАГРАМОТНОСТІ

Ураховуючи небезпеки інформаційного суспільства, у закладі проводиться просвітницька робота зі здобувачами освіти щодо формування навичок медіаграмотності: уміння свідомо й критично ставитися до повідомлень, що отримуються з різних джерел; протидіяти маніпуляціям, усвідомлювати високоякісну інформацію.

З метою розвитку цифрових та медійних компетентностей педагоги закладу активно доєдналися до всеукраїнської акції: проведення уроків медіаграмотності 17-18 лютого 2022 року.

Мозковим центром підготовки заходів стали вчителі Сіряченко С.Г., Зулюкова Н.О., Шпаковська К.В., які є учасниками проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Зокрема, учитель Шпаковська К.В. дібрала низку презентацій, відео-матеріалів та практичних рекомендацій для класних керівників 1-11 класів та провела в 9-Б класі практичне заняття «Аналіз медіатексту».

Ви теж потребуєте гарних новин? Чи хочете навчитися фільтрувати їх? З такими запитаннями звернулася до учнів 10-Б класу Сіряченко С.Г. на уроці з теми «Вплив зовнішніх факторів на емоції та почуття людини. Фейк. Як не стати жертвою маніпуляцій». Школярі з’ясовували, які чинники впливають на психічний та емоційний стан особистості; як фейкові новини змінюють сучасний світ та як уникнути маніпуляцій, створених медіа джерелами. Учасники уроку узагальнили власні позиції у «Хмарках аргументів».

Вибратися  із  інформаційної  бульбашки  навчала  учнів  6-В класу Клюєва Н.В. на уроці з теми «Інформаційна бульбашка та її небезпека».

Учитель Зулюкова Н.О. на уроці громадянської освіти в 10 класі з теми «Маніпуляції в медіа. Фейк. Джинса» залучила учнів до створення буклету «Фейкові новини. Як розпізнати?». На занятті спецкурсу з медіа грамотності у 8-Г класі Зулюкова Н.О. формувала в учнів поняття «преса» й заохотила окремих школярів до практичної роботи зі створення макету газети.

У відгуках на проведені уроки учні школи визнають, що набувають інформаційного досвіду, корисного й необхідного в наш час.

Усього заплановано провести понад 40 цікавих занять. Уроки медіаграмотності в закладі тривають.

[metaslider id=8912 cssclass=””]

Comments are closed.