Rss

Пам’ятка учням щодо насилля

1.Пам’ятайте,  що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

2.У сім’ї  ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

3.Пам’ятайте необхідні правила  безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу,  коли тато б’є маму, особливо, коли він –  з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

4.Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.

5.Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.

6.Не вірте у погрози з боку кривдників.

7.Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку.  Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8.Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова, – це насильство.

9.Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».

10.Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що  принижує людську гідність, – є зло, все, що звеличує гідність людини, – добро.