Rss

Бібліотека

Читання – це віконце, через яке діти

бачать, пізнають світ і самих себе.

В. Сухомлинський

Наша бібліотека, як і школа, відкрита 1 вересня 1969 року. З того часу її користувачами були більше трьох тисяч читачів. Всього у шкільній бібліотеці знаходиться приблизно 28 тисяч книжок.

Користувачами бібліотеки є не тільки учні, а й практично всі педагоги нашої школи і навіть деякі батьки наших учнів. В бібліотеці вони можуть отримати консультацію щодо пошуку та вибору джерел інформації, можливість роботи з інформаційними ресурсами бібліотеки.

У пошуку інформації читачам допомагають алфавітний та систематичний каталоги, 14 тематичних картотек. Впроваджено електронний облік підручників та періодичних видань.

Наша шкільна бібліотека – це зона психологічного комфорту, де немає напруги, оцінок, журналу. Тут часто відбуваються виставки дитячої творчості (малюнків, кераміки, гобелену, літературної творчості читачів).

В нашій бібліотеці можна:

  • взяти цікаву книгу;
  • розповісти про книгу, яка сподобалась;
  • взяти участь у конкурсах та заходах, які проводить бібліотека;
  • підготувати доклад, повідомлення або презентацію;
  • знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію;
  • взяти участь у створенні веб-сторінки бібліотеки та медіатеки;
  • почитати журнали та енциклопедії;
  • просто зробити уроки.

Багато цікавого та корисного ми відкриваємо для себе, опинившись у світі книги. І хочеться побажати вам йти поряд з книгами, перечитувати їх, замислюватися про себе, поступки інших, і тоді, я думаю, ваше життя буде кращим, багатшим, цікавішим.

 Вас чекають у шкільній бібліотеці!

З 9.00 до 17.00

Вихідні – субота, неділя

email: libraianschool9@gmail.com


Основні завдання і напрямки роботи шкільної бібліотеки


«До 210 річниці від дня народження Великого Кобзаря!»

Кожного року на початку березня ми вшановуємо пам’ять великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, який прославив нашу країну далеко за її межами.
З нагоди 210-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у шкільній бібліотеці КУ ССШ 9 розгорнуто книжкову виставку “Вогненне слово Кобзаря”.
Для найменших учнів нашої шкільної родини були проведені бібліотечні уроки, на яких діти дізналися про цікаві факти з життя відомого українського поета. Учні розповідали вірші, співали пісні, відповідали на запитання вікторини, брали активну участь у конкурсі малюнків до творів великого сина України.
Як весняні води могутнього Дніпра, нехай лине вічно жива в народі слава Великого Кобзаря. Бо він – це наша душа, наша мудрість, безсмертний геній українського народу. І ми здолаємо всі негаразди сьогодення, і життя наше наповниться теплом, щастям, спокоєм, хлібом і квітами. І в тому щасті ти, Тарасе, будеш вічним, як сонце над землею!

«Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

З 1 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводився  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Мета заходу – втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

Протягом місяця у бібліотеці КУ ССШ №9 були проведені книжково-ілюстровані виставки: «Це моя Україна, це моя Батьківщина», «Єднання сили й духу народу», «На шляху до незалежності», «Козацька наша слава не вмре, не загине». Активну участь в акції «З відданістю Україні в серці» взяли учні 4-х класів та усі бажаючі, хто завітав до бібліотеки. Діти із задоволенням розмальовували сердечка у патріотичні кольори,  писали побажання рідній Україні та захисникам, які боронять нашу землю від ворогів.

До Всесвітнього дня хліба, 16 жовтня, у бібліотеці було розгорнуто виставку, присвячену цій даті. До нас завітали гості, учні 3-х та 4-х класів. Діти дізналися багато нового про виникнення та споживання хліба, чому цей продукт називають святим, адже недарма кажуть, що «Хліб – усьому голова». Учні активно розгадували загадки та відповідали на питання вікторини. Наприкінці заходу діти поласували запашною здобною булочкою.

До Дня української писемності та мови у бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку «Мова – духовний скарб нації». Цьогоріч свято було перенесено на 27 жовтня. Саме в цей день ми вшановуємо пам’ять Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови. 

28 жовтня в Україні щорічно відзначається День визволення нашої країни від нацистських загарбників. На знак вшанування героїв Другої світової війни у шкільній бібліотеці було створено літературну виставку «А пам’ять про війну нам книга оживляє». Це святковий день, адже з нашої землі були остаточно вигнані війська нацистської Німеччини та її союзників.  До цих пір людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично кожного у нашій рідній країні.

Усі заходи, які протягом місяця були проведені у бібліотеці школи, спрямовані на розвиток у молодого покоління патріотичної свідомості, національного духу, пробудженню у школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю.

День партизанської слави в Україні

Відповідно до Указу Президента України №1020/2001 від 30.10.2001 року 22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави.

У шкільній бібліотеці проходить виставка літератури, присвячена партизанському руху на території України в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 р.р.) з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників під час Другої Світової війни.

Самовіддана пожертва, подвиги партизанів та підпільників назавжди будуть для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до України. Низький уклін героям і щира подяка за Перемогу!

105 річниця В. Сухомлинського

Цьогоріч ми відзначаємо 105-у річницю від дня народження Василя Сухомлинського, педагога-гуманіста, творця педагогічної системи, в центрі якої перебуває дитина як унікальна особистість. Нині цей ювілей набуває особливого звучання, адже в умовах російської збройної агресії проти України саме діти страждають найбільше від її наслідків.

Переосмислення педагогічної спадщини В. Сухомлинського, реновація його ідей та підходів з огляду на події та сучасний стан освіти в Україні, впровадження його доробку – це запорука подолання травматичного досвіду та наслідків війни.

Дякуємо, Учителю, що надихаєте, спонукаєте до креативного пошуку та плекаєте в наших серцях незгасаючий вогник любові до дитини!

З нагоди цього свята бібліотекар ознайомила школярів із життєвим та творчим шляхом видатного вчителя та письменника, виставкою книжок В.Сухомлинського. Також в бібліотеці проходить конкурс-виставка дитячих малюнків «Сторінками творів Василя Сухомлинського».

День шкільного молока

Сьогодні у бібліотеці ССШ№9 був незвичний день. Учні четвертих класів прийняли участь у проекті « #деньшкільногомолока_2023 ». Із літератури, представленої на виставці, діти дізналися цікаві факти про молоко та його корисні властивості. Учні із задоволенням відгадували загадки, кросворди, відповідали напитання вікторини та приймали активну участь у конкурсі «Відгадай».

День книги

Книга – велика сила. Без книги немає знань, без знань немає майбутнього. Ми читаємо книжки – казки, веселі та сумні вірші, оповідання про сміливих людей, які боролись за щастя народу, про таємниці природи, про те, як живуть люди в далеких і близьких краях. Ми беремо їх у бібліотеці, купуємо в книгарні, але ще не всі до книги ставляться так, як вона того заслуговує – з пошаною. Починаючи з 1967 року, в день народження великого казкаря Г.К.Андерсена, 2 квітня весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.
4-6 квітня у шкільній бібліотеці КУ ССШ I-III ступенів №9 пройшли уроки, на яких учні перших класів дізналися про історію виникнення книги, прийняли участь у вікторині, представили свої улюблені книжки та презентували до них малюнки, розповіли про першу книгу, яку кожен з них прочитав самостійно. Діти відгадували загадки та читали прислів’я, присвячені книзі, а наприкінці зустрічі склали пам’ятку «Як потрібно поводитися з книгою».