Rss

« Толерантність врятує світ »

У період з 15.11 по 19.11.2021 року в навчальному закладі проходив тематичний тиждень «Толерантність врятує світ».

Було проведено низку цікавих та захопливих заходів. Був оформлений тематичний стенд «Толерантність у нашому житті». Для учнів 1-4 класів педагоги – організатори, Радчук Д.Ю. і Шапошник В.В., провели фотовернісаж «Подаруй мені посмішку» на шкільній сторінці у  фейсбуці , а учні 5-11 класів пройшли бліц-опитування «Чи живе в моїй школі толерантність?» (79 % учнів та педагогів вважають себе толерантною людиною. Прояви нетерпимості виявляються у навчанні – 65 %, у сфері послуг, транспорті – 64 %.  Нетерпимість  виникає  через забобони – 61 %, різницю світоглядних цінностей – 52 %. Для учнів та педагогів є важливим  бути українцем – 66 % та громадянином держави України – 62 %. Більшість учнів та педагогів (71 %) погоджуються з тим, що усі народи світу мають однакові права і можливості, 76 % учнів та педагогів вважає, що потрібно дозволити іноземцям вільно працювати у державі, хоча 27 % вважає, що потрібно обмежити кількість іноземних громадян) .

Протягом   17   та  19  листопада  у  школі  відбувалася  акція  серед  учнів  1-4 класів «Квітка толерантності», під час якої школярі висловлювали свої думки щодо правил поведінки, етикету та важливості толерантного ставлення один до одного. Для учнів 2-А, 2-Б, 2-Г, 3-Г, 4-Б, 4-Г, 6-А класів соціальний педагог Отрощенко М.А. провела інтерактивні заняття «Що таке 

толерантність?» та «Толерантність врятує світ». Педагог дала визначення поняттю «толерантність», разом зі школярами знаходила способи безконфліктної поведінки в різних життєвих ситуаціях. 

Практичний психолог школи, Гунбіна А.І., провела заняття для учнів 4-А, 4-В, 9-Б, 9-Г класів «Що таке толерантність?», «Толерантність у нашому суспільстві». Учні обговорили поняття «толерантності», розповіли про значення толерантності в їхньому житті, визначили правила толерантної  поведінки. 

Класні керівники 1-11 класів долучилися до проведення тематичних заходів, наприклад, гри «Знайди посмішку»; годин спілкування: «Хвилинка позитиву», «Комплімент кожному», «Про доброту і милосердя», «Будь завжди людиною», «Абетка ввічливості», «Кожен із нас унікальний», «Планета толерантності», «Толерантність – шлях до миру», «Толерантність і я», «Толерантність – запорука людяності» тощо. Педагоги використовували активні та інтерактивні методи навчання: презентація, індивідуальна робота, робота в парах, робота в малих групах, обговорення, «мозковий штурм», ігри-розминки.

Comments are closed.