Rss

“Демократизація та партнерство навчального закладу в умовах Нової української школи”

14 грудня відбувся тренінг регіонального інноваційного проєкту”Демократизація та партнерство навчального закладу в умовах Нової української школи” в рамках всеукраїнської програми для демократичного громадянства “Демократична школа”.
Мета проєкту: забезпечення поглиблення культури демократії і прав людини та розвиток громадянських компетентностей учнів у закладах освіти, шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища.
На зустріч зібралися представники адміністрації, вчителі, учні та члени батьківського комітету, зацікавлені у діагностуванні та розв’язанні окреслених проблем у нашому закладі. Представники Сумського обласного інституту післядипломної освіти: проректор з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Грицай Сергій Михайлович, кандидат наук з державного управління, тренер з інтерактивних методик викладання, регіональний тренер з прав людини Луценко Олена Миколаївна та старший викладач, магістр зі спеціальності “Адміністративний менеджмент” Пінчук Діана Миколаївна ознайомили з сутністю, основними ідеями та можливостями проєкту.
Учасників зустрічі особливо цікавило, які саме дії допомогли б зробити нашу школу більш сучасною та демократичною, безпечною й комфортною територією розвитку життєвих компетентностей, одним із центрів розвитку громади та які кроки можна зробити у напряму бажаних змін для покращення ситуації, що, на їх думку, потребувала цього найбільше. Ще одним ключовим питанням зустрічей стало питання демократизації взаємовідносин і координована партнерська взаємодія у системі «учні – вчителі – батьки – адміністрація – громада».
Зустріч, організована у дружній і доброзичливій атмосфері, налаштувала учасників на відкритість i чесність в оцінці демократичної ситуації в навчальному закладі, продемонструвала їх здатність до рефлексії та критичного ставлення у визначенні потреб у змінах.

Comments are closed.