1. Навчіться керувати своїми емоціями. Вирватись зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющить очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору й розведіть в сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на іншу – ліва знизу. При цьому цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, наситити мозок киснем і заспокоїтися. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удасться впоратися з хвилюванням. Наприклад, купіть собі що-небудь у подарунок. Причому робити це потрібно не стільки заради себе, скільки заради свого мозку. Ваша сіра речовина теж має потребу в подяці за відмінно виконану роботу.
2. Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку, організм продукуватиме бажані гормони радості.
3. Правильно харчуйтесь: вживайте більше натуральних продуктів (овочів, фруктів), зменшуйте споживання солі. Вживайте вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресів. Цей вітамін міститься у картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах. До речі, можна з’їсти морозиво -там є компонент, який покращує настрій або банан — в ньому сиротин — гормон щастя. А от кавою не зловживайте. Обов’язково снідайте та впродовж дня харчуйтеся рівномірно.
4. Слухайте спокійну музику.
5. Носить одяг бажано синього або зеленого кольорів – вони заспокоюють.
6. Вживайте наступні формули самозаспокоєння:
-
Відкинь цю думку (мається на увазі погану думку).
-
Все буде добре.
-
Проблема вирішиться.
-
Я зосереджуся на своєму диханні.
-
Я почуваюся здоровою.
-
Я абсолютно спокійний.
-
Думки розважливі. Спокійно обмірковую свої подальші дії.
На перший погляд, все це може здатися примітивним. Але чому б не спробувати потренуватися. Опанувати себе – значить оволодіти ситуацією.
7. Постійно концентруйтеся на світлих сторонах життя та подіях — це буде сприятиме успіху.
8. Випробуйте старий добрий спосіб – глибоке дихання. Потрібно тільки пам’ятати: коли ви вдихаєте, живіт у вас повинен випинатися.
9. Перед самим початком іспиту скажіть собі: «Спокійно». Це не наказ, а порада. Ви говорите своєму мозку, своїм м’язам, своїм нервам. Своїй кровоносній системі, що потрібно заспокоїтися і розслабитися.
10. Напередодні ввечері: повечеряйте в спокійні атмосфері з якоюсь спокійною, приємною людиною. Не говоріть про справи, якщо це можливо. А якщо ви одні, пливіть за течією.