Rss

Психологічна служба

Робота психологічної служби

Психологічну службу закладу представляє практичний психолог та соціальний педагог. У своїй діяльності психологічна служба керується Конституцією України, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», «Положенням про психологічну службу у системі освіти України» від 24 липня 2019 року № 477 та іншими нормативно – правовими документами. 

Напрямами діяльності працівників психологічної служби є:

  • діагностика – виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;
  • профілактика – своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;
  • корекція – усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;
  • навчальна діяльність – форма активного співробітництва, направлена на удосконалення, розвиток, формування особистості;
  • консультування – багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;
  • зв’язки з громадськістю – діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;
  • просвіта – формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

Поради психолога

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Функції психолога

Вивчає та оцінює особливості діяльності і розвитку учнів, прогнозує на основі спостережень та досліджень посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації, дає рекомендації (поради) учням, батькам

СЛУЖБА ЕКСТРЕНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ»

Як допомогти дитині адаптуватися до навчання у школі

Особливості поведінки та психологічного стану дітей, які постраждали від війни (для педагогічних працівників)

Дистанційне навчання. Поради для вчителів

Дистанційне навчання. Поради для батьків

Буклет Загальні правила безпеки

10 порад батькам як підтримати дитину під час війни

5 правил споживання інформації, які допоможуть зберігати спокій під час карантину

Емоційна гігієна. Що це таке і як її дотримуватися?

Як знизити тривогу в умовах пандемії?

21 заповідь Марії Монтессорі для батьків

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. 70-ть років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і академії, в яких вивчали і втілювали в життя антропологічні, дидактичні, педагогічні ідеї Марії Монтессорі, і мільйони дітей успішно навчалися в її школах.

Пам’ятка для батьків

Дорогі батьки, пам’ятайте, що діти дуже вразливі щодо інформації, яка іде з екранів та моніторів, а також дуже чутливі щодо вашого стану, ваших слів, ваших реакцій. Тож, пробуйте убезпечити своїх дітей, особливо дошкільнят та молодших школярів від ненависті та агресії, на кого б вона не була спрямована.

“Ваша дитина – учень профільного класу”

1.Навчання у профільному класі – це додаткове навантаження для дитини і додаткова відповідальність для батьків.

 2.Навчання у профільному класі пред’являє високі вимоги до учня:

 3.Частина дітей, які починають навчання в профільному класі, ще не визначилися з вибором професії або спеціальності, мають уявлення лише про сферу професійної діяльності, в якій вони хотіли б реалізувати себе в майбутньому.
Ви, як батьки, можете допомогти власній дитині так:

Проблеми підлітка у період адаптації до навчання

В охороні психічного здоров’я дітей та підлітків важлива роль належить адаптації до нових умов середовища. Проте будь-які зміни не минають безслідно. І щоб дитині успішно подолати цей перехідний кризовий етап свого життя, на момент вступу до середньої ланки школи вона має успішно засвоїти всі вимоги молодшої школи.

Памятка батькам про підлітків 

  • Якщо дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти.
  • Якщо дитину висміюють, вона стає замк­нутою.
  • Якщо дитину хвалять, вона вчиться бути вдячною.

Виховання дисциплінованості у дітей

Багатьох батьків хвилює питання: на скільки необхідна сувора дисципліна і як та коли її застосовувати? Як поєднати батьківську любов і суворі правила? Звичайно, у цьому питанні важливе почуття міри.

Перший раз в перший клас

Початок навчання дитини у 1-му класі – це дуже відповідальний і досить складний період у її житті. Адже дуже багато змін відбудеться у житті дитини: з’являться нові знайомства, як з однолітками, так і з дорослими; нові взаємовідносини; нові обов’язки. Зміниться вид діяльності: зараз основною діяльністю Вашого малюка є гра, з приходом до школи основною діяльністю стане навчання.

Чому діти крадуть?

Як вести себе ,якщо ви підозрюєте що ваша дитина краде? Будьте обережні у висловлюваннях, проявляйте чуткість , перед вами не «крадій-рецедивіст», а дитина. Від вас залежить, якою вона виросте.

 Як уберегти дитину від ненависті та агресії?

Дорогі батьки, пам’ятайте, що діти дуже вразливі щодо інформації, яка іде з екранів та моніторів, а також дуже чутливі щодо вашого стану, ваших слів, ваших реакцій.

 Як допомогти дитині підготуватися до ЗНО?

 1. Контролюйте, скільки спить ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблює імунітет і загострює хронічні захворювання дітей.

Посттравматичний стресовий розлад

ПОСТТРАВМАТИЧНИЙ СТРЕСОВИЙ РОЗЛАД (ПТСР) – це розлад, який розвивається після пережиття особою психотравмуючої події. Особа може бути учасником чи свідком цієї події.

Що треба знати про торгівлю людьми?

Проблема торгівлі людьми – одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. У той час особлива увага приділялася жінкам з Великобританії, яких змушували до рабства в країнах континентальної Європи.

Захістіть дитину від булінгу

Булінг – достатньо нове поняття в нашому житті, але явище, яке воно означає, на жаль, у нас, добре і давно відоме. Що ж це за явище таке, де дитина стає «білою вороною» та «цапом – відбувайлом», або, як говорять сьогодні – жертвою булінгу?

Механізм взаємодії учасників освітнього процесу в разі виявлення випадку жорстокого  поводження  з дітьми

За дотримання законодавства щодо захисту прав неповнолітніх у  закладі освіти відповідальність несе керівник. Тому в кожному  закладі повинно бути проведено оцінювання службових приміщень (роздягальні, душові кабінки, туалетні кімнати) та шкільного подвір’я на предмет безпеки.

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ
ПОРАДИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
10 СПОСОБІВ ВІДНОВИТИ РІВНОВАГУ

Поради соціального педагога

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ САМОСТІЙНОСТІ
ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ
НАВЧАННЯ ВДОМА: практичні поради для вчителів
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ: дистанційне навчання школярів
ПРАВА ДИТИНИ

ДІТИ, ПОСТРАЖДАЛІ ВНАСЛІДОК ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ

У пеклі війни найбільше страждають діти — безпорадні і беззахисні, вони не можуть захиститися від жорстокості ворога і безвідповідальності дорослих. З початку російсько-української війни величезна кількість українських дітей постраждала від збройного конфлікту.
Наразі статус дітей, що зазнали страждань через збройну агресію росії, регулюється Постановою Уряду від 5 квітня 2017 р. № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».
Дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, – дитина, яка внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту отримала поранення, контузію, каліцтво, зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у військових формуваннях або незаконно утримувалася, у тому числі в полоні (стаття 1 Закону України “Про охорону дитинства”).

Хто має право на статус, передбачений постановою
Оформити цей статус можуть діти, які на час воєнних дій не досягли 18 років, і:
· зазнали поранення, контузії, каліцтва;
· стали жертвами фізичного, сексуального насильства;
· були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
· залучалися до участі в діях воєнізованих чи збройних формувань;
· незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
· зазнали психологічного насильства.

Якщо є кілька наслідків, буде визначатися обставина, яка мала найбільший негативний вплив на стан здоров’я та розвиток дитини.

Які документи потрібні для оформлення відповідного статусу
· заява;
· копії:
— свідоцтва про народження або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
— документа, що посвідчує особу заявника;
— документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини;
— довідки ВПО;
— паспорта у формі книжечки;
— паспорта ID або закордонного;
— витягу з реєстру територіальної громади.

Водночас, якщо дитина зазнала поранення, контузії, каліцтва  подаються також виписки з медичної карти або консультаційного висновку із зазначенням діагнозу згідно з Міжнародною класифікацією хвороб та споріднених проблем здоров’я десятого перегляду, отриманих у період здійснення воєнних дій, збройних конфліктів.

Крім того, якщо щодо дитини вчинено кримінальне правопорушення — подається відповідна заява про залучення дитини до провадження як потерпілої, витяг з ЄРДР про відкриття кримінального провадження та копія висновку експерта за результатами судової експертизи.

Орган опіки та піклування ухвалює рішення про надання або відмову в наданні статусу протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви.

Хто уповноважений подавати документи
Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи.
Служба у справах дітей за місцем виявлення дитини, яка має право на отримання статусу, — якщо дитина залишилася без батьківського піклування, а за нею тимчасово доглядають родичі або інші люди.
Законний представник дитини або, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування подають до служби у справах дітей заяву та необхідний пакет документів.

У разі втрати документів Національна соціальна сервісна служба не пізніше ніж через 5 робочих днів із дати надходження письмового запиту від законного представника надає необхідну інформацію.

Однак станом на сьогодні законодавством не передбачені соціальні гарантії чи виплати для дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій. Наразі це питання регулює застарілий Закон України «Про соціальний захист дітей війни», а в ньому йдеться про дітей, яким на момент закінчення Другої світової війни було менше ніж 18 років.

Водночас Законом «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що діти, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, можуть безплатно харчуватися в навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності. Та здебільшого певні пільги для дітей зі статусом постраждалих від війни надаються на місцевому рівні залежно від можливостей територіальної громади.

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ

Гендерна (не)рівність : які шляхи вирішення?

Гендерна рівність – це важливий принцип, який вказує на те, що всі люди, незалежно від того, чи вони хлопці, чи дівчатка, чоловіки чи жінки, повинні мати однакові можливості та права. Вона зводиться до того, що жодна стать не повинна відчувати себе кращою або гіршою за іншу.
   Гендерне рівноправ’я має на меті створити справедливий світ, де всі можуть реалізувати свій потенціал та допомагати розвивати суспільство. Це означає, що хлопці можуть вчитися та працювати так само, як дівчатка, і ніхто не має обмежувати їх у цьому. Аналогічно, чоловіки та жінки повинні мати однакові можливості в управлінні та прийнятті важливих рішень.
   Гендерна рівність стосується всіх нас, оскільки кожен із нас має стать та гендерну ідентичність. Вона важлива в усіх сферах життя – в освіті, роботі, сім’ї та взаєминах між людьми. Це питання справедливості та рівних можливостей, яке допомагає кожному розвиватися і відчувати себе цінним.
   Завдяки гендерній рівності, люди можуть обирати те, що їм подобається та в чому вони гарні, незалежно від статі. Це допомагає розбити стереотипи про те, як повинні поводитися хлопці та дівчатка, чоловіки та жінки, і дає можливість кожному бути справжнім собою.
   Отже, гендерна рівність – це питання рівних можливостей та справедливості.