Читання – це віконце, через яке діти
бачать, пізнають світ і самих себе.
В. Сухомлинський
Наша бібліотека, як і школа, відкрита 1 вересня 1969 року. З того часу її користувачами були більше трьох тисяч читачів. Всього у шкільній бібліотеці знаходиться приблизно 28 тисяч книжок.
Користувачами бібліотеки є не тільки учні, а й практично всі педагоги нашої школи і навіть деякі батьки наших учнів. В бібліотеці вони можуть отримати консультацію щодо пошуку та вибору джерел інформації, можливість роботи з інформаційними ресурсами бібліотеки.
У пошуку інформації читачам допомагають алфавітний та систематичний каталоги, 14 тематичних картотек. Впроваджено електронний облік підручників та періодичних видань.
Наша шкільна бібліотека – це зона психологічного комфорту, де немає напруги, оцінок, журналу. Тут часто відбуваються виставки дитячої творчості (малюнків, кераміки, гобелену, літературної творчості читачів).
В нашій бібліотеці можна:
- взяти цікаву книгу;
- розповісти про книгу, яка сподобалась;
- взяти участь у конкурсах та заходах, які проводить бібліотека;
- підготувати доклад, повідомлення або презентацію;
- знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію;
- взяти участь у створенні веб-сторінки бібліотеки та медіатеки;
- почитати журнали та енциклопедії;
- просто зробити уроки.
Багато цікавого та корисного ми відкриваємо для себе, опинившись у світі книги. І хочеться побажати вам йти поряд з книгами, перечитувати їх, замислюватися про себе, поступки інших, і тоді, я думаю, ваше життя буде кращим, багатшим, цікавішим.
Вас чекають у шкільній бібліотеці!
З 9.00 до 17.00
Вихідні – субота, неділя
email: libraianschool9@gmail.com
Основні завдання і напрямки роботи шкільної бібліотеки
Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку у 2022/2023 навчальному році.
До дня партизанської слави.
Історія книги. Винекнення книгодрукарства.
До дня української писемності та мови.
До дня пам'яті жертв голодомору.
"Смайл опитування"
"Чудовий світ природи"
День пам'яті жертв Голодомору
6 грудня. День ЗСУ
День пам’яті жертв Голокосту
Л. Українка (презентація)
Перелік інформаційних матеріалів про робітничі професії, які можна здобути у закладах професійної (професійно-технічної) освіти
До Дня Героїв Небесної сотні
День Соборності України
15 цікавих фактів про Новий рік
Екологічний вернісаж
ПЛАН проведення місячника шкільної бібліотеки «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»
Інвентарізація підручників 2019-2020 н.р.
План проведення місячника «Бібліотека Нової української школи-простір для освітніх можливостей кожного дня» (Фотозвіт)
План проведення шкільного конкурсу «Книгоманія» серед учнів 6-7 класів
Радимо прочитати учням 1-4 класів
Радимо прочитати шанувальникам фантастики
ТАЄМНИЙ СВІТ ПРИРОДИ. (РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ СПИСОК)
Люди спричиняють екологічні катастрофи
Бережіть природу
«До 210 річниці від дня народження Великого Кобзаря!»
Кожного року на початку березня ми вшановуємо пам’ять великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, який прославив нашу країну далеко за її межами.
З нагоди 210-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у шкільній бібліотеці КУ ССШ 9 розгорнуто книжкову виставку “Вогненне слово Кобзаря”.
Для найменших учнів нашої шкільної родини були проведені бібліотечні уроки, на яких діти дізналися про цікаві факти з життя відомого українського поета. Учні розповідали вірші, співали пісні, відповідали на запитання вікторини, брали активну участь у конкурсі малюнків до творів великого сина України.
Як весняні води могутнього Дніпра, нехай лине вічно жива в народі слава Великого Кобзаря. Бо він – це наша душа, наша мудрість, безсмертний геній українського народу. І ми здолаємо всі негаразди сьогодення, і життя наше наповниться теплом, щастям, спокоєм, хлібом і квітами. І в тому щасті ти, Тарасе, будеш вічним, як сонце над землею!
«Вірю в майбутнє твоє, Україно!»
З 1 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Мета заходу – втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.
Протягом місяця у бібліотеці КУ ССШ №9 були проведені книжково-ілюстровані виставки: «Це моя Україна, це моя Батьківщина», «Єднання сили й духу народу», «На шляху до незалежності», «Козацька наша слава не вмре, не загине». Активну участь в акції «З відданістю Україні в серці» взяли учні 4-х класів та усі бажаючі, хто завітав до бібліотеки. Діти із задоволенням розмальовували сердечка у патріотичні кольори, писали побажання рідній Україні та захисникам, які боронять нашу землю від ворогів.
До Всесвітнього дня хліба, 16 жовтня, у бібліотеці було розгорнуто виставку, присвячену цій даті. До нас завітали гості, учні 3-х та 4-х класів. Діти дізналися багато нового про виникнення та споживання хліба, чому цей продукт називають святим, адже недарма кажуть, що «Хліб – усьому голова». Учні активно розгадували загадки та відповідали на питання вікторини. Наприкінці заходу діти поласували запашною здобною булочкою.
До Дня української писемності та мови у бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку «Мова – духовний скарб нації». Цьогоріч свято було перенесено на 27 жовтня. Саме в цей день ми вшановуємо пам’ять Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.
28 жовтня в Україні щорічно відзначається День визволення нашої країни від нацистських загарбників. На знак вшанування героїв Другої світової війни у шкільній бібліотеці було створено літературну виставку «А пам’ять про війну нам книга оживляє». Це святковий день, адже з нашої землі були остаточно вигнані війська нацистської Німеччини та її союзників. До цих пір людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично кожного у нашій рідній країні.
Усі заходи, які протягом місяця були проведені у бібліотеці школи, спрямовані на розвиток у молодого покоління патріотичної свідомості, національного духу, пробудженню у школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю.
День партизанської слави в Україні
Відповідно до Указу Президента України №1020/2001 від 30.10.2001 року 22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави.
У шкільній бібліотеці проходить виставка літератури, присвячена партизанському руху на території України в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 р.р.) з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників під час Другої Світової війни.
Самовіддана пожертва, подвиги партизанів та підпільників назавжди будуть для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до України. Низький уклін героям і щира подяка за Перемогу!
105 річниця В. Сухомлинського
Цьогоріч ми відзначаємо 105-у річницю від дня народження Василя Сухомлинського, педагога-гуманіста, творця педагогічної системи, в центрі якої перебуває дитина як унікальна особистість. Нині цей ювілей набуває особливого звучання, адже в умовах російської збройної агресії проти України саме діти страждають найбільше від її наслідків.
Переосмислення педагогічної спадщини В. Сухомлинського, реновація його ідей та підходів з огляду на події та сучасний стан освіти в Україні, впровадження його доробку – це запорука подолання травматичного досвіду та наслідків війни.
Дякуємо, Учителю, що надихаєте, спонукаєте до креативного пошуку та плекаєте в наших серцях незгасаючий вогник любові до дитини!
З нагоди цього свята бібліотекар ознайомила школярів із життєвим та творчим шляхом видатного вчителя та письменника, виставкою книжок В.Сухомлинського. Також в бібліотеці проходить конкурс-виставка дитячих малюнків «Сторінками творів Василя Сухомлинського».
День шкільного молока
Сьогодні у бібліотеці ССШ№9 був незвичний день. Учні четвертих класів прийняли участь у проекті « #деньшкільногомолока_2023 ». Із літератури, представленої на виставці, діти дізналися цікаві факти про молоко та його корисні властивості. Учні із задоволенням відгадували загадки, кросворди, відповідали напитання вікторини та приймали активну участь у конкурсі «Відгадай».
День книги
Книга – велика сила. Без книги немає знань, без знань немає майбутнього. Ми читаємо книжки – казки, веселі та сумні вірші, оповідання про сміливих людей, які боролись за щастя народу, про таємниці природи, про те, як живуть люди в далеких і близьких краях. Ми беремо їх у бібліотеці, купуємо в книгарні, але ще не всі до книги ставляться так, як вона того заслуговує – з пошаною. Починаючи з 1967 року, в день народження великого казкаря Г.К.Андерсена, 2 квітня весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.
4-6 квітня у шкільній бібліотеці КУ ССШ I-III ступенів №9 пройшли уроки, на яких учні перших класів дізналися про історію виникнення книги, прийняли участь у вікторині, представили свої улюблені книжки та презентували до них малюнки, розповіли про першу книгу, яку кожен з них прочитав самостійно. Діти відгадували загадки та читали прислів’я, присвячені книзі, а наприкінці зустрічі склали пам’ятку «Як потрібно поводитися з книгою».