Rss

«Молодь обирає здоров’я»

Протягом тижня Боротьби з туберкульозом на уроках Основи здоров’я вчителем  Сліпухіною Н.П. були проведені заняття «Соціальна небезпека інфекційних захворювань» серед учнів 5-х класів. Учні розширювали знання про інфекційні захворювання (туберкульоз, ВІЛ/СНІД); ознайомилися зі шляхами передачі та методами захисту від цих інфекцій; розвивали навички уміння виділяти головне, аналізувати. Урок сприяв вихованню почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя, а також толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

Учні 5-6 класів переглянули мультфільм «Профілактика туберкульозу» з метою профілактики цієї страшної хвороби.

Учні 7-9 класів брали участь у ІІ етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді, організації змістовного дозвілля. Учні 1-11 класів брали участь в шкільній акції «Молодь обирає здоров’я» з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді, організації змістовного дозвілля.

Фотоквест «Весняні дива»

На весняних канікулах учні нашої школи долучились до фотоквесту «Весняні дива». Маршрутний лист квесту складався з наступних пунктів: Сонце, Вода, Травичка, М’яч, Котики, Скакалка, Друзі, Квіти, Інструмент, Велосипед. Завданням було зробити фото (селфі) з вище зазначеними об’єктами. Класні керівники разом з учнями стали учасниками активних пригод й отримали позитивні враження від прогулянок весняним містом. Активні учасники квесту –  учні 6-Г (класний керівник Коломієць І.І.) та 6-Д (класний керівник Клімова С.В.) класів. (Фоторепортаж)

До уваги учнів 11-х класів!

10 квітня 2021р. відбудеться пробне тестування, метою якого є ознайомлення з процедурою проведення ЗНО.

Про час і місце проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання ви можете дізнатися через особисті кабінети сайту ХРЦОЯО.

Допуск до пунктів тестування буде здійснюватися за наявності документа, що засвідчує особу (паспорт) та запрошення, роздрукованого завчасно.

Зі схемами доїзду до необхідних пунктів тестування ви можете ознайомитися на сайті ХРЦОЯО у розділі “Пробне ЗНО” – “Схеми доїзду”.

На пунктах тестування чітко дотримуйтеся правил поведінки в громадських місцях під час карантинних заходів.

Бажаємо успіхів!

Пам’ятка щодо правил безпеки для дітей під час весняних канікул

Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціальних установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні виконувати чіткі правила безпеки.

Правила для дітей щодо запобігання інфікування на COVID-19, ГРВІ та інші вірусні захворювання.

Школярам рекомендується:

 • уникати великого скупчення людей та близького контакту з тими, хто має кашель;
 • часто мити руки з милом, дезінфікувати їх; не торкатись обличчя брудними руками та використовувати медичні маски;
 • постійно провітрювати приміщення та дотримуватися постільного режиму;
 • не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити;
 • не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, які не рекомендовані лікарем.
 • проводити достатню кількість часу на свіжому повітрі (молодшим школярам варто бути на повітрі не менше ніж 2-2,5 години, старшим – годину-півтори).

Посилання на повну версію Пам’ятки щодо правил безпеки для дітей під час весняних канікул

Приєднуйтеся до боротьби з наркозлочинністю!

Зі стрімким розвитком інформаційних технологій та використанням кіберпростору у всіх сферах суспільного життя, нажаль, розповсюдження наркотичних засобів здебільшого здійснюється за допомогою мережі Інтернет та месенджерів.

Розвиток месенджерів з можливістю шифрування даних користувачів призвів до того, що за останні декілька років роздрібний продаж наркотиків майже повністю перейшов у цифровий формат. Кожне нове оновлення таких месенджерів ускладнює роботу правоохоронних органів за рахунок використання новітніх методів шифрування інформації та підвищення рівня анонімності учасників спілкування. Найбільш популярним месенджером серед роздрібних наркоторговців є Telegram.

Групою фахівців та курсантів факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ під керівництвом декана факультету підполковника поліції В’ячеслава Маркова у рамках проекту «MRIYA» створено чат-бот «СтопНаркотик», призначений для блокування Інтернет-ресурсів з продажу наркотичних засобів з використанням месенджеру Telegram.

«СтопНаркотик | MRIYA» – це чат-бот у Telegram https://t.me/stopdrugsbot?start=417361947, який дозволяє блокувати електронні адреси наркокрамниць та вказувати місця їх розміщення для подальшої ліквідації Національною поліцією України та волонтерами.

Надсилати на цей чат-бот можна фото виявленої реклами наркоадрес або ж саму електронну адресу. Також можна повідомити для перевірки інформацію про місця наркоторгівлі.

Як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет

Пам’ятка для батьків

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України за посиланням (цілодобово)  https://ticket.cyberpolice.gov.ua 

Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини: 0 800 500 225; 16 111 (безкоштовно з мобільних)

Набір першокласників

До уваги батьків майбутніх першокласників!

           З 1 квітня 2021 року заклад освіти розпочинає прийом документів для зарахування дітей до 1 класу, який триватиме до 31 травня 2021 року з 8.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00 у робочі дні без присутності дітей.

До переліку документів входять:

 1. Копія свідоцтва про народження дитини (з   обов’язковою наявністю оригіналу).

 2. Довідка про місце реєстрації дитини або інший документ, що підтверджує фактичне проживання на території, закріпленій за закладом освіти.

 3. Заява про зарахування.⃰

 4. Згода батьків на обробку персональних даних дитини.⃰

 (⃰Шаблони двох попередніх документів можна взяти із сайту та заповнити заздалегідь.)

 1. Копія довідки про щеплення (форма 063/О), скріплена підписом і печаткою сімейного лікаря чи лікаря-педіатра.

 2. Оригінал медичної довідки (форма 086-1/О) із позначками: «Дитина функціонально готова до навчання у школі з 6 років», «Щеплення зроблено згідно календаря щеплень».

           Щоб здійснити прийом документів з дотриманням вимог карантинного режиму, адміністрація закладу пропонує Вам з’явитися до школи протягом тижня з 25 по 31 березня 2021 року з 9.00 до 17.00 для визначення дати та часу подачі документів.  

Закон і порядок

Сьогодні, 11 березня,  старші  інспектори сектору ювінальної превенції Христич Я.Я., Бондаренко А.М. провели профілактичні бесіди “Закон і порядок”  з учнями 6-7 класів

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Об’єднаймося ж, брати мої…

           Т.Г.Шевченко

6 березня 2021 року на базі нашої школи традиційно відбувся фінальний етап ХІ Міжнародного мовно-літературного  конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

На заході  були присутні почесні гості:

Гробова В.П. – директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації;

Нікітін Ю.О. – Ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;

Вертіль О.В. – член Національної спілки письменників України.

Під час виступу Гробова В.П. зачитала привітання всім шанувальникам рідного слова від міністра освіти та науки України С.М. Шкарлета.

Учасникам фінального етапу вручено дипломи, а наставникам, які виплекали юні таланти, – грамоти Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

Творчі вітання, побажання перемог, нових звершень та здійснення заповітних мрій  учасникам заходу дарували вокальні та хореографічний колективи закладу: народний хореографічний колектив «Живчик»(керівник Орлова М.І.), призери Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів з бальних танців Мазуркін Олександр та Дядченко Софія, солістка вокального ансамблю «Мальви» Мачула Алісія, вокальний ансамбль учителів (керівник Пилипенко С.А.), театральний колектив «Обрії» (керівники Булгакова І.В., Шапошник В.В., Герман Є.В.).

Конкурсні завдання виконували 22 переможці обласного етапу: 20 учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, 2 учні закладів професійної(професійно-технічної) освіти.

Під час виконання конкурсних завдань учасниками  Роговою Н.В., консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, було організовано засідання літературної студії  за участі члена Національної спілки письменників УкраїниВертіля О.В. Тож плекаймо чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків. Шануймо мову наших предків, мову Шевченка.  Нехай вона стане мовою наших дітей і онуків, мовою наших нащадків!